Prezenty prosto Spod Lady!

Dzisiejszy wpis będzie w bardzo świątecznym klimacie. Gorączka zakupów już niektórych z nas dopadła, a idę o zakład, że część z Was jeszcze nie ma w ogóle prezentów dla bliskich. Niektórzy tez nie mają pomysłu, inni czasu. Dlatego też postanowiłam, że jako iż mamy piątek, wpis będzie idealnie pasował. Może część z Was znajdzie fantastyczny pomysł na prezent właśnie tu.

Jak co niektórzy z Was wiedzą, urodziłam się w 1989 roku, czyli de facto jeszcze w PRL’u. Co prawda nie pamiętam nic z kolejek po papier toaletowy, czy zamawiania towaru na specjalne życzenie. Pamiętam natomiast różnego rodzaju bary mleczne, z pysznym domowym jedzeniem. To, co je w dużej mierze charakteryzowało, to naczynia. Talerze z napisami „Społem”, charakterystyczne kubeczki w których podawano kompot czy „lekkie” widelce i łyżki. Oczywiście fenomen tego typu produktów polegał przede wszystkim na ich ponadczasowości. To pamiętam doskonale. Nie raz i nie dwa jako dziecko, bywałam w takich barach.

W zeszłym roku, w okolicy moich urodzin, odkryłam sklep, który niejako pomógł mi poczuć smak dzieciństwa. To miejsce, w którym czas najprawdopodobniej się zatrzymał. Miejsce, w którym możemy wrócić wspomnieniami do czasów, kiedy cukierki Iryski i Raczki były rarytasem. Wchodząc do sklepu o nazwie Spod Lady, wchodzimy w czasy które obecnie znane są nam w dużej mierze ze wspomnień babć, dziadków i rodziców.AdobePhotoshopExpress_faa54c99800042f79b035878738befd5

Pomysłodawczynią i założycielką sklepu jest Dorota Uniewska. To ona też projektuje napisy na kubeczkach, koszulkach, torbach czy magnesach, których w sklepie znajdziecie całe mnóstwo. Wszystkie projekty nawiązują oczywiście do wspomnień z dawnych lat i stylistyki retro jednakże potraktowane są z dużym przymrużeniem oka. Co ważne, nie jest to sklep, w którym kupimy coś „made ich China”. Większość produktów produkowanych jest w Polsce.

W minioną sobotę, weszłam do sklepu i tak po prawdzie, szukałam w zasadzie nie wiem czego. Wyszłam za to, z tysiącem pomysłów na prezenty dla najbliższych.  Moim zdecydowanym faworytem okazały się te śliczne kubki.AdobePhotoshopExpress_8abbd4a36a644ce5b57dd9ed97bfd4db (2)

Powiedziałam sobie, że prędzej czy później stanę się ich posiadaczką, żeby nie wiem co. I będę serwować w nich nie kompot, a kakao! Domowe, tradycyjnie robione kakao. Takie, jak kiedyś robiła zawsze w niedzielę moja Mama.

Ale sklep Spod Lady, to nie tylko kubki. To też szeroki wybór poduszek. Mam małego hyzia na punkcie poduszek, uwielbiam je. Zawsze śpię na przynajmniej trzech, z czego budzę się na jednej a i to nie zawsze. Kubki i poduszki to coś, czego w moim domu jest zawsze dużo. Te, które oglądałam w sklepie Spod Lady wyglądały cudownie. Są mięciutkie i wyglądają na wygodne. Dla kogoś, kto lubi sobie pospać – prezent jak znalazł!

W zeszłym roku, na urodziny dostałam świetną bawełnianą torbę, właśnie ze sklepu Spod Lady! Torba sprawdzała się genialnie, dopóki, jak na prawdziwą panią domu przystało, nie wyprałam jej. W samym praniu nie byłoby niczego złego. Zapomniałam natomiast przeczytać instrukcji oraz zaleceń jak prać ową torbę. I nie dość, że potraktowałam ją wybielaczem, to jeszcze sprawiłam, że zmniejszyła swoje gabaryty. Tak, brawo ja, pranie nigdy nie było moją mocną stroną. W każdym razie, zanim z torbą stało się to, co się stało, sprawdzała się genialnie i miała fantastyczny retro napis – „Torba na duperele”. Biorąc pod uwagę ilość rzeczy, które zwykłam w niej nosić – to jestem pewna, że 80% tych rzeczy to faktycznie same duperele. Oferta sklepu, jeśli chodzi o torby, znacznie się poszerzyła i już mam na oku kilka wzorów. Niech no tylko zrobi się cieplej!AdobePhotoshopExpress_862f93aad3af4893b1f359ffe2447120

AdobePhotoshopExpress_cdcbf7eeb40f47c8997c5118c77495e8

Pamiętacie lizaki za 50 gr? Takie okrągłe, słodkie, kolorowe? Z plastikowymi patyczkami? Myślałam, ze już ich nigdzie nie uświadczę, a tu proszę! Taka niespodzianka! Cały kartonik smaków z dzieciństwa! Jeśli macie wśród znajomych jakiegoś łasucha, to paczka z takimi właśnie retro lizakami na pewno sprawi mu wiele radości!

Kiedy wchodziłam do sklepu, nie wiedziałam kompletnie co i komu kupić. Po spędzeniu w sklepie zaledwie 20 minut miałam gotową listę prezentów dla każdego z moich bliskich i byłam pewna, że każdy z prezentu się ucieszy. Teraz tylko muszę znaleźć trochę wolnego czasu i na spokojnie wybrać się na zakupy. No, chyba, że będę zbyt leniwa, to pewnie część rzeczy zamówię przez Internet. Spod Lady ma taką możliwość a w dodatku, na stronie odliczany jest czas kolejnych dostaw, co bardzo ułatwia całą sprawę. Zatem jeśli nie macie jeszcze prezentu a mieszkacie w Toruniu, szybciutko idźcie na Strumykową 1 ! A jak nie mieszkacie w Toruniu, to w zaledwie kilka chwil jesteście w stanie załatwić zakupy prezentowe poprzez stronę internetową sklepu : o tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Tu mnie znajdziesz! Lajkuj, obserwuj - będziesz na bieżąco!